17 czerwca 2024

Spodnie damskie i ich kroje na każdą okazję

spodnie damskie xl

Garniturowe spodnie damskie

Od kilku sezonów garniturowe spodnie damskie przeżywają istny renesans. Jeszcze kilka lat temu kojarzyły się głównie z trendem power dressing i były zestawiane w stylizacjach biznesowych. Teraz można je założyć nawet do sneakersów oraz przeskalowanej marynarki i w takim stroju wybrać się na spacer z psem. Nie są już uważane za nudne i staroświeckie, szczególnie te z wyższym stanem. Dlatego należą do must-have w każdej szafie.

Spodnie damskie typu palazzo

Określa się tak modele z długimi, szerokimi nogawkami i najczęściej z wysokim stanem. Najlepiej zakładać je do szpilek i powinny sięgać do ziemi. Na pewno stanowią elegancką, ale też odważną opcję dla pań. Gdy planujemy je zakładać do biura, świetnie współgrają z nimi różnego rodzaju koszule damskie i to koniecznie schowane w talii. Spodnie palazzo można założyć również na uroczystą okazję, np. komunię, wybierając do nich prostą bluzkę i żakiet.

Rurki i luźna góra

Kojarzą się głównie ze stylem casual, choć dopuszcza się ten typ także jako strój biznesowy. Rurki nie mogą być zbyt opięte na ciele. Ten fason pasuje do wszystkiego, ale lepiej wybrać do nich szerszą górę. Ubieranie się od stóp do głów w obcisłe kroje pozostawmy bardzo szczupłym osobom. Od kilku sezonów w połączeniu z takimi spodniami hitem są przeskalowane, koszule damskie duże rozmiary lub po prostu określone terminem „oversize”. W tym przypadku można zastosować ten trend. Kolejną radą jest dobieranie butów kolorystycznie do spodni, co wydłuży optycznie nogi.

Joggery

Ich główna zaleta to wygoda, dlatego świetnie sprawdzą się po godzinach. Mimo ich luźnego charakteru, da się stworzyć stylizację z joggerami w roli głównej przeznaczoną do biura. W tym przypadku spodnie nie mogą być zbyt prześwitujące oraz odkrywać za dużo.  Im grubszy materiał, tym łatwiej ukryć pewne niedoskonałości. Poza tym góra nie może być zbyt luźna, aby całość nie wyglądała zbyt „workowato”. Odzież damska XL, XXL i wyżej też może sprawić, że będziesz wyglądać w niej szczupło i kobieco. W każdym razie stworzenie odpowiedniej stylizacji będzie wymagało znajomości swoich atutów i mankamentów. Rozwiązaniem może być zagranie kolorami. Ciemne kolory optycznie wyszczuplą, jasne dodają objętości. Należy zadecydować, którą połowę ciała wyeksponujemy, a którą schowamy.